Wyróżnienia

DIAMENTY FORBESA 2010 dla Przedsiębiorstwa Komunalnego

Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o. w Człuchów znalazło się na liście polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją rynkową wartość i zostało uhonorowane po raz pierwszy "Diamentem Forbesa 2010".

W kategorii "Firmy od 5 do 50 mln PLN" w województwie pomorskim Przedsiębiortwo Komunalne zajęło 146 pozycję.

Zestawienie Diamenty Forbesa powstaje we współpracy z firmą Dun & Bradstreet. W aktualnym, czwartym już rankingu, znalazły się firmy, które
w latach 2006-2008 najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość.

Lista Diamentów Forbesa została opracowana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. Uwzględnia ona zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku poszczególnych firm. Umożliwia także zmierzenie potencjału przedsiębiorstw, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków.

W zestawieniu ujęto firmy, które w terminie złożyły do KRS sprawozdanie finansowe za rok 2008 lub opublikowały je w Monitorze Polskim B. Wyeliminowano przedsiębiorstwa znajdujące się w upadłości lub likwidacji. Następnie wyselekcjonowano te, o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka niższym niż 4, ocenianym wg ratingu Dun & Bradstreet. Aby zachować spójność wyników, nie brano pod uwagę przedsiębiorstw finansowych, ani notowań giełdowych.

Firmy są podzielone na trzy kategorie wg przychodów ze sprzedaży w roku 2008.

- firmy małe 5-50 mln zł.
- firmy średnie 50-250 mln zł
- firmy duże powyżej 250 mln złŹródło: http://www.diamentyforbesa.pl


Dodano: 2010.02.24